KAPELY

Naše hudební škola se snaží nabídnout vám hudební vzdělávání šité na míru vašim představám a potřebám. Nabízíme úvodní konzultaci, na které si v klidu popovídáme a společně vymyslíme, co by bylo pro vás přínosné. Můžete u nás absolvovat kurz:

Kapelová souhra

všichni hudebníci od 15 do 99 let

V tomto kurzu učíme zároveň víc studentů (ve věku 15 až 99 let), kteří se učí hrát spolu za citlivého vedení našeho lektora. Připravují se na závěrečný školní koncert, učí se naslouchat druhým a reagovat na jejich hru. Snažíme se vybírat skladby různorodé, aby si studenti mohli zkusit hrát různě zaměřenou hudbu. Reflektujeme jejich přání a hudební vkus.

Některé kapely jsou laděné více profesionálně, u jiných je důraz spíše na muzikoterapeutický přínos (hudba nám dělá dobře). Kapely vedou zkušení kapelníci s praxí s veřejným vystupováním, skládáním hudby a aranžováním proto dokáží připravit materiál na společné hraní šitý na míru konkrétním hráčům.

V kapele se potkávají hráči s odpovídajícím stupněm pokročilosti. Kurz trvá zpravidla rok, ale je možné si domluvit i pokračování, pokud to zhodnotíte jako přínosné, nebo absolvovat nový kurz ještě jednou, ovšem s novými spoluhráči.

Kapely v případě zájmu vystupují i na školních koncertech.

KAPELY