DĚTI

Milé maminky, milí tatínkové a nejmilejší děti. Naše hudební škola HRAJME SPOLU začala fungovat v únoru 2020, ale musela svoji činnost přerušit. Všem, kteří již zaplatili kurz, nabízíme možnost pokračovat v kurzu od září, kurzovné budeme řešit individuálně s ohledem na počet lekcí, které jste odchodili nyní. Moc se na vás těšíme, i na ty, co se teprve přihlásí a přijdou na ukázkovou hodinu zdarma.

Podívejte se prosím na náš web, v sekci ke stažení jsou ukázky našich písniček.

Filozofie naší hudební školy
V jednom moudrém příběhu o holčičce, letci a malém princi se říká : „Můžeme dospět, ale nesmíme zapomenout.“ Je to hezky řečené. Opravdu by bylo moc prima, kdybychom to dokázali. Nezapomenout na ten zázrak v nás, i okolo nás. Na úžas dítěte z objevování světa i sebe sama. Ani na tu blízkost a chvíle štěstí, kdy jsou ještě rodiče a děti hodně pospolu. V naší škole děti se svým rodičem v malých skupinkách nebo později i samostatně zkoumají, jak funguje hudba, a rozvíjejí všestranně svoji osobnost, rytmické cítění, hudební paměť a představivost. Posloucháme i klasickou hudbu, děti se přitom věnují výtvarným aktivitám. Pomáháme dětem s porozuměním smyslu textu našich písniček a  básniček na trénování rytmického cítění.

Hudební škola HRAJME SPOLU otevírá znovu od 14. 9. 2020
hudební škola pro každého (od 1 do 99 let)
: hudba je radost
: prožijme ji spolu
: hudební vzdělávání šité na míru vašim potřebám

Pro batolata a předškoláky nabízíme:
: hravé a veselé programy, ve kterých vedeme děti k tomu, aby měly rády hudbu, učily se cítit rytmus, rozvíjely hudební představivost a paměť, a zažívaly radost ze spojení hudby, pohybu, tvoření, a především ze společného muzicírování

Naše programy

PROGRAM BROUČCI – pro děti od 2 do 3 let (v pondělí od 9)
PROGRAM STONOŽKA – pro děti od 3 do 4 let (v pondělí od 10 a od 11)
KURZ HUDBA HROU – pro děti od 4 do 6 let (ve čtvrtek od 15 a od 16 )

Kde programy a kurz probíhají?
Na adrese: Dětský klub Ďáblík, Taussigova 1172/1, Praha 8, Ládví

Cena kurzovného je 3600 Kč včetně sešitu a CD.

Děti zde nejprve v malých skupinkách hrají na různé hudební nástroje (klavír, flétna, bicí nástroje, laděné zvonky, zvonkohry). Vše si vyzkoušejí a zároveň i společnou hru (hrajeme si na kapelu, sbor a orchestr)

KURZ HRAJME SPOLU (obor flétna, hoboj, saxofon, trubka, klavír, kytara, basová kytara, zpěv, bicí nástroje, základy skladby a improvizace)

Těším se na setkání s vámi,
Ivana Fitznerová, maminka dvou dětí a ředitelka hudební školy Hrajme spolu

Štěňata

Hudební školička pro děti od 3 do 4 let

Děti pracují ve skupinkách, společně se svým rodičem.

Učí se poznávat různé hudební styly a klasické i netradiční hudební nástroje. Vedeme děti k tomu, aby cítily rytmus a zažívaly radost ze společného muzicírování.

Součástí každé lekce je autorská písnička, která je tématem, ze kterého vycházejí i pohybové a výtvarné aktivity. Pomocí ní děti prožívají situace a příběhy blízké jejich věku a zájmům. Zároveň vede děti k objevování toho, jak hudba funguje. Používáme i básničky vhodné pro trénování rytmického cítění. Důležitý je především společný prožitek hudby, netlačíme na výkon.
Písničky jsou něžné, veselé, hravé, ale i žánrově pestré.

 

 

Učíme děti i hudbu poslouchat, pouštíme ukázky z klasické hudby, i z kvalitní hudby jiných žánrů. Při poslechu se děti věnují výtvarným nebo pohybovým aktivitám přiměřeným věku. Hrajeme si na kapelu, na sbor i na orchestr. Používaný učební materiál: Pracovní sešit s notami, básničkami a veselými ilustracemi (obsahuje i hravou hudební nauku), a CD s písněmi.

Programu ŠTĚŇATA předcházejí programy BROUČCI (pro děti od 1 do 2 let) a STONOŽKA (pro děti od 2 do 3 let). Na ŠTĚŇATA navazují programy BAREVNÁ ŠKOLIČKA (pro děti od 4 do 5 let) a VESELÁ KAPELA (pro děti od 5 do 6 let).

Děti se prostřednictvím hudby učí i sociálním dovednostem, rozvíjena je např. schopnost naslouchání a vcítění se do druhého. Osvojované hudební dovednosti napomáhají příznivému rozvoji dětské osobnosti.

Hudební škola Hrajme spolu představuje propracovaný systém vzdělávání, kde na programy pro děti předškolního věku navazuje výuka hry na nástroj a pro pokročilé i možnost navštěvovat kurzy kapelové souhry. Samozřejmostí je možnost hrát ve školních kapelách.

Ukázky písniček z CD Štěnata

DĚTI

Přijďte mezi nás vše si vyzkoušet. Budeme spolu zpívat, hrát, hrát si, tančit, malovat, lepit, stříhat, užijeme si zvukové hádanky, zazpíváme lidovky naruby a řadu dalších věcí. U malinkých dětí je vše v pomalejších tempech, hodně kolébací a houpací. Hudba umocňuje vztah batolat k mamince a děti dokáže příjemně naladit i zklidnit. U starších střídáme různé techniky uvolnění a relaxace při poslechu hudby s pohybovými hrami pro rozproudění energie, protože pohyb je jedna z věcí, které děti baví nejvíc. Nebojte se přijít i s dětmi, které jsou živější a nejsou úplně dokonale spolupracující. I jejich nápady jsou pro nás prima a můžou hodinu obohatit. Budou mít prostor i pro uplatnění jejich živější energie.

V kurzu se potkáváme s dětmi i s jedním z rodičů (maminka, tatínek, babička dědeček…). Pracujeme s pracovními sešity, které jsou krásně ilustrované, obsahují autorské písničky v notách, a také básničky od našich nejlepších českých básníku poezie pro děti (Michal Černík, Jiří Žáček, Josef Kainar, Miloš Kratochvíl…). Básničky jsou tematicky propojené s písničkou, a zároveň vhodné na trénování rytmu. Do pracovního sešitu i děti tvoří, obsahuje tedy i hravé úkoly a nápady na výtvarné aktivity.

Všichni věříme, že se vám budou naše kurzy líbit, vám, dětem i jejich rodičům, a budete mít chuť v programech pokračovat a poznávat další písničky, básničky a to, jak hudba funguje. Děti předškolního věku se seznamují i s hlavními hudebními principy, které budou později rozvíjet v hudební nauce. Poznávají třeba jednotlivé noty, celé je to ale hravou formou, bez tlaku na výkon.

Děti si mohou vyzkoušet hrát na nejrůznější hudební nástroje, mají prostor pro vlastní sebevyjádření. Hrajeme si na orchestr, na kapelu, zkrátka hrajeme si a hrajeme, a to všechno spolu. Děti se učí také vnímat ostatní a reagovat na ně. Věříme, že účast v programech přispívá k celkovému harmonickému rozvoji dětské osobnosti. Nezapomínáme ale ani na to, aby byla rozvíjená dětská tvořivost a fantazie a děti měly prostor i pro své nápady.

Naše škola je ale zatím na začátku své cesty. Mnohé pro vás teprve připravujeme. Programy pro děti začnou fungovat od ledna 2020, prozatím hledáme nejvhodnější prostory. Moc se na vás těšíme.