Zakladatelé

PhDr. Ivana Fitznerová dipl. spec.

PhDr. Ivana Fitznerová dipl. spec.

Jsem 16 let vdaná a zároveň i maminka dvou dětí, třináctileté Karolínky a tříleté Pavlínky. Manžel a obě dcery jsou pro mne životní prioritou a velkou inspirací. Jsem také aktivní muzikantka. Na Konzervatoři Jaroslava Ježka jsem vystudovala obor skladba, věnovala jsem se psaní skladeb klasických i jazzových.

Ještě při škole jsem dirigovala big bandy, po ukončení studií založila svoji první kapelu. Koncertování, psaní hudby, textů, vymýšlení aranží, natáčení CD a vedení kapely Ivana Fitznerová kvintet se věnuji už 18 let.

Hudba je můj svět, jazyk, pomocí nějž si povídám s lidmi, moje láska. Mám ráda jazz a francouzštinu, kterou jsem spolu s češtinou vystudovala na Pedagogické fakultě UK. Pracovala jsem jako redaktorka pro různá vydavatelství a dodnes působím jako lektorka francouzštiny. Hudbu a francouzštinu propojuju i ve vlastní tvorbě. Jsem šansoniérka a jazzová písničkářka. Píšu a zpívám latinsko-americkou hudbu, ale i funky, blues, jazzové balady. Mám ráda takovou hudbu, která má krásné melodie a chytne svou hloubkou a sdělením za srdce, a může to být jednoduchá folková píseň stejně tak jako smyčcový kvartet nebo symfonie. V nakladatelství Supraphon mám vydaná 2 CD, třetí deska se právě dokončuje.

Fascinuje mne ale také dětský svět. Mé dcery jsou odkojené hudbou a díky nim a našemu domácímu muzicírování jsem si znovu uvědomila, jak je hezké hudbu prožívat společně. Od toho byl jen krůček k založení naší rodinné hudební školy Hrajme spolu.

Ráda bych sdílela svoji zkušenost s objevováním hudebního světa i s dalšími maminkami, tatínky a jejich dětmi. A to od malinka. Proto jsem začala s vytvářením hudebních výukových programů pro batolata a předškoláky. Až se programy dotvoří a budou fungovat, budu ráda svůj čas věnovat i dospělým.

Ráda bych učila hrát děti i dospělé spolu. Tak, aby se slyšeli, reagovali na sebe, a měli radost ze společně vytvářené hudby. Cílem projektu není připravovat kapely pro koncertní pódia, ale podporovat tvořivost v hudebním vyjádření a pracovat na vzájemné souhře.

V naší škole budu učit programy pro děti od 1 do 6 let, budu se starat o další lektory i učitele nástrojů a kapel (formou školení, supervizí a různých motivačních kurzů). S pokročilejšími začnu s výukou kapelové souhry. Je to má vysněná práce, na kterou se moc těším.

Naše škola není výběrová

Naše hudební škola HRAJME SPOLU poskytuje kvalitní hudební vzdělávání podle potřeb, možností a zájmu studentů (ve věku 1-99 let). Máme utvořené originální programy pro společné muzicírování a poznávání toho, jak hudba funguje. S dětmi pracujeme od nejútlejšího věku, ale orientujeme se i na dospělé studenty. I začít se dá v jakémkoli věku.

Budeme rádi učit každého, kdo má zájem a chuť na sobě pracovat, bez ohledu na věk a míru talentu. Myslíme, že hudba je především radost, a tu cítíme všichni, a že co se trénuje, může se vždy o kousek vylepšit. Je potřeba jen vhodně zvolit nástroj a uzpůsobit metodu vzdělávání daným možnostem.

Naši pedagogové

Naši učitelé umí studenty naučit

  • bravurně hrát tzv. vážnou hudbu
  • akordický systém a různé způsoby doprovázení písní podle stylu hudby

Jedná se často o absolventy různých konzervatoří, nejčastěji Konzervatoře Jaroslava Ježka, nebo HAMU.

Ve škole bychom měli v budoucnu a v případě zájmu rádi i speciálního pedagoga, který by měl zkušenosti s výukou hudby u dětí s různými handicapy.